slide 1
Image Slide 1
... W naszej szkole
Image Slide 2
Zapraszamy na zajęcia taneczne
Image Slide 3
Koncerty orkiestry dętej - Saint Nazaire - Francja
Image Slide 3
Koncert naszej orkiestry u Pana Prezydenta Andrzeja Dudy
Image Slide 3
Zajęcia Taekwondo
Kraków
Zawsze atrakcyjne wycieczki - Kraków
Image Slide 3
Kopalnia Soli "Wieliczka"
Muzeum W. Witosa
Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach
Image Slide 3
„Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska.“ Wincenty Witos
Image Slide 3
700 lat Motycza
Image Slide 3
Dążymy do celu
Image Slide 3
Spotkania z ciekawymi ludżmi - Piotr Kuśmierzak
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Po raz kolejny w naszej szkole w piątek 7 października 2022 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Od samego rana w czasie przerw międzylekcyjnych na terenie szkoły aktywnie działały patrole egzaminacyjne. W ich skład wchodzili uczniowie klas piątych, siódmych oraz ósmych. Przez cały dzień przeegzaminowali kilkadziesiąt osób – pracowników szkoły i innych uczniów. Większość z nich otrzymała symboliczny certyfikat i tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, który z dumą mogą teraz nosić. Duże emocje wzbudziły stacje zadaniowe w klasie 4b. W całej klasie zostały rozwieszone stacje zadaniowe, uczniowie zostali podzieleni na grupy przez nauczyciela i ich zadaniem było poprawne przejście przez wszystkie stacje, zły wybór odpowiedzi spowodował powrót grupy do zadania, które już zostało rozwiązane. Po zmaganiach ze stacjami uczniowie mieli za zadanie wykonie sówek, które są symbolem całej akcji. Patrole egzaminacyjne odwiedziły również klasę 2 oraz klasę 3a i 3b. Uczniowie dostali do rozwiązania losy z 5 trudnymi przypadkami mnożenia. Wszyscy uczestnicy, którzy poprawnie wykonali zadanie otrzymali z rąk Egzaminatorów Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia 😉 Uczniowie tych klas dostali także do pokolorowania sowy – symbol akcji. Nasze lekcje matematyki w piątek były bardzo atrakcyjne.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w świętowaniu. Z pewnością dzięki temu znajomość tabliczki mnożenia jeszcze bardziej się utrwaliła. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia

Ewelina Polska-Adach, Katarzyna Prokopowicz

Kuratorium Oświaty w Lublinie