slide 1
Image Slide 1
... W naszej szkole
Image Slide 2
Zapraszamy na zajęcia taneczne
Image Slide 3
Koncerty orkiestry dętej
Image Slide 3
Zajęcia Taekwondo
Image Slide 3
Zawsze atrakcyjne wycieczki
Image Slide 3
„Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska.“
Wincenty Witos
Image Slide 3
Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach
Image Slide 3
Komora Wincentego Witosa w Kopalni Soli w Wieliczce
Image Slide 3
Ojcowski Park Narodowy
Image Slide 3
700 lat Motycza
Image Slide 3
Dążymy do celu
Image Slide 3
Spotkania z ciekawymi ludżmi - Piotr Kuśmierzak
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Młodość-bez-uzależnień06W dniach 23-24 września 2021r. uczniowie naszej szkoły, uczestniczyli w bezpłatnej wycieczce profilaktycznej trasą Wieliczka-Dobczyce-Wierzchosławice. Wycieczka była kontynuacją działań profilaktycznych i wychowawczych podejmowanych na terenie szkoły oraz realizacją programu gminnego ,,Młodość bez uzależnień „.
Podczas wycieczki młodzież wzięła aktywny udział w warsztatach profilaktycznych dotyczących uzależnień oraz ich negatywnego wpływu na zdrowie fizyczne i psychiczne. Oprócz tego, uczniowie poprzez zajęcia praktyczne, zdobyli podstawową wiedzę na temat pierwszej pomocy przedmedycznej oraz dowiedzieli się w jaki sposób postępować e sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu.
Zwiedzaliśmy również Kopalnię Soli w Wieliczce. Jest to jedyny obiekt górniczy na świecie czynny bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej, pozwalający prześledzić rozwój techniki górniczej w poszczególnych epokach historycznych. Warto dodać że Kopalnia w Wieliczce to jeden z siedmiu cudów Polski wpisana przez UNESCO na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego!!!
Ważnym punktem naszej wycieczki, była rodzinna miejscowość Patrona naszej szkoły Wincentego Witosa – Wierzchosławice. Podczas ciekawej lekcji muzealnej w Muzeum Wincentego Witosa, uczniom została przybliżona postać jednego z „Ojców polskiej niepodległości”. Można było zwiedzić dom, w którym żył i pracował – również w latach, w których pełnił ważną funkcję premiera.
Podczas wycieczki odbyło się również ognisko z pieczeniem kiełbasek, gdzie młodzież mogła się integrować również przy muzyce, tak były nawet tańce.
Wszystko co dobre, niestety szybko się kończy….
Bogaci w wiedzę i nowe doświadczenia oraz pamiątki wróciliśmy do Motycza.

Katarzyna Karbowniczek

Kuratorium Oświaty w Lublinie