slide 1
Image Slide 1
... W naszej szkole
Image Slide 2
Zapraszamy na zajęcia taneczne
Image Slide 3
Koncerty orkiestry dętej
Image Slide 3
Koncert naszej orkiestry u Pana Prezydenta Andrzeja Dudy
Image Slide 3
Zajęcia Taekwondo
Kraków
Zawsze atrakcyjne wycieczki - Kraków
Image Slide 3
Kopalnia Soli "Wieliczka"
Muzeum W. Witosa
Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach
Image Slide 3
„Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska.“ Wincenty Witos
Image Slide 3
700 lat Motycza
Image Slide 3
Dążymy do celu
Image Slide 3
Spotkania z ciekawymi ludżmi - Piotr Kuśmierzak
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

15 września 2022 r. klasa piąta wzięła udział w wycieczce do Lublina. Wyjazd dostarczył naszym uczniom szereg wrażeń. Podróż rozpoczęła się zwiedzaniem nowoczesnego obiektu piłkarskiego Arena Lublin, gdzie dzieci miały okazję zobaczyć stadion „od kuchni” oraz choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwi piłkarze, odwiedzając szatnię, krocząc korytarzami prowadzącymi na murawę, a także zasiadając na ławce rezerwowych. Wśród pomieszczeń niedostępnych dla zwykłego kibica miały okazję zobaczyć: salę konferencyjną z Trybuną Prasową oraz Lożę Prezydencką. 

Kolejnym punktem wycieczki była Politechnika Lubelska, na której, w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki, uczniowie obejrzeli m in. wystawę Studenckiego Koła Naukowego Inżynierii Materiałowej pt. Pojazdy Made in Politechnika. Wśród wynalazków były pojazdy poruszające się na kołach, półgąsienicowe, gąsienicowe i wykorzystujące poduszkę powietrzną oraz CETANA – samochodzik, który zajął II miejsce w prestiżowym konkursie Shell Eco Marathon.

Uczniowie zasiedli też na wielkiej auli i wysłuchali wykładu prof. dr hab. Grzegorza Gładyszewskiego pt. Nowoczesna technika i fizyka w sporcie – strzelectwo sportowe. Dowiedzieli się jak sportowcy wykorzystują nową technologię i prawa fizyki do osiągania coraz lepszych wyników sportowych. Pan profesor jako utytułowany zawodnik, trener i sędzia strzelectwa sportowego umożliwił uczniom strzelanie z karabinu pneumatycznego do elektronicznej tarczy z wykorzystaniem trenażera strzeleckiego SCATT. Okazało się, że trafienie w 0,5 mm 10-kę na tarczy z odległości 10 m nie jest wcale łatwą sprawą. 

Wyjazd zwieńczony został przyjemnym spacerem po Parku Ludowym.

Kuratorium Oświaty w Lublinie