slide 1
Image Slide 1
... W naszej szkole
Image Slide 2
Zapraszamy na zajęcia taneczne
Image Slide 3
Koncerty orkiestry dętej - Saint Nazaire - Francja
Image Slide 3
Koncert naszej orkiestry u Pana Prezydenta Andrzeja Dudy
Image Slide 3
Zajęcia Taekwondo
Kraków
Zawsze atrakcyjne wycieczki - Kraków
Image Slide 3
Kopalnia Soli "Wieliczka"
Muzeum W. Witosa
Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach
Image Slide 3
700 lat Motycza
Image Slide 3
Dążymy do celu
Image Slide 3
Spotkania z ciekawymi ludżmi - Piotr Kuśmierzak
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

W piątek 2 października w naszej szkole po raz drugi odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja miała na celu zachęcić wszystkich, zarówno tych młodszych, jak i starszych do przypominania sobie tabliczki mnożenia.

W tygodniu poprzedzającym zabawę uczniowie mieli okazję do „odświeżenia” sobie tabliczki mnożenia w czasie zajęć lekcyjnych oraz dzięki umieszczonym na korytarzach szkolnych plakatom z przykładami.

Podczas akcji uczniowie klas II-VIII na lekcjach matematyki rozwiązali tematyczne karty pracy oraz przystąpili do egzaminu walcząc o tytuł „MT EXPERT”. Uczestnicy wyznaczonym czasie rozwiązywali zestawy przykładów z luką. Każdy pomyślnie odbyty egzamin kończył się wręczeniem pamiątkowego certyfikatu i przyznaniem tytułu „Eksperta tabliczki mnożenia”.
Do zabawy włączyły się również klasy pierwsze oraz najmłodsza grupa przedszkolna Skrzaty, rozwiązując łamigłówki przygotowane przez Organizatorów, dostosowane do swojej grupy wiekowej.

Akcja była udana, sprawiła wiele radości uczniom, którzy zdobyli tytuł MT EXPERT. Uświadomiła również, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.

Z okazji jubileuszowej edycji, główny organizator akcji przygotował dla uczestników matematyczno-logiczny konkurs online „ARCYMISTRZ MNOŻENIA”, w którym udział biorą chętni uczniowie naszej szkoły, a także jeden z rodziców (w kategorii OPEN).

Trzymamy kciuki!!!

Kuratorium Oświaty w Lublinie