slide 1
Image Slide 1
... W naszej szkole
Image Slide 2
Zapraszamy na zajęcia taneczne
Image Slide 3
Koncerty orkiestry dętej - Saint Nazaire - Francja
Image Slide 3
Koncert naszej orkiestry u Pana Prezydenta Andrzeja Dudy
Image Slide 3
Zajęcia Taekwondo
Kraków
Zawsze atrakcyjne wycieczki - Kraków
Image Slide 3
Kopalnia Soli "Wieliczka"
Muzeum W. Witosa
Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach
Image Slide 3
„Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska.“ Wincenty Witos
Image Slide 3
700 lat Motycza
Image Slide 3
Dążymy do celu
Image Slide 3
Spotkania z ciekawymi ludżmi - Piotr Kuśmierzak
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział, tym razem już w  XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi”, który  dotyczył unikania niebezpiecznych substancji.

Wiadomo, iż bezpieczeństwo pracy na wsi to rzecz, z którą dzieci rolników zapoznają się już od najmłodszych lat. W gospodarstwach, jak nigdzie indziej dzieci mają bezpośredni kontakt z pracą dorosłych. To dzieci często towarzyszą jak i  pomagają swoim rodzicom w różnych pracach.  

Konkurs plastyczny organizowany przez KRUS miał za zadanie uwrażliwienie małych  mieszkańców wsi na zagrożenia związane z pracą na roli. Konkurs był organizowany w ramach działań prewencyjnych oraz  promowania  pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.

Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienia hasła „ Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy” i wykonanie pracy plastycznej ukazującej sposoby zapobiegania skutkom niewłaściwego stosowania w gospodarstwie rolnym niebezpiecznych substancji, m.in. środków ochrony roślin, nawozów, paliw.  

7 czerwca w Lubelskim Centrum Kongresowym odbyła się uroczysta gala, podczas której laureatom konkursu zostały wręczone nagrody. Uczennica naszej szkoły, Nikola Nakonieczna, zdobyła III miejsce w kategorii klas 4-8. 

Serdecznie gratulujemy!

Kuratorium Oświaty w Lublinie