slide 1
Image Slide 1
... W naszej szkole
Image Slide 2
Zapraszamy na zajęcia taneczne
Image Slide 3
Koncerty orkiestry dętej - Saint Nazaire - Francja
Image Slide 3
Koncert naszej orkiestry u Pana Prezydenta Andrzeja Dudy
Image Slide 3
Zajęcia Taekwondo
Kraków
Zawsze atrakcyjne wycieczki - Kraków
Image Slide 3
Kopalnia Soli "Wieliczka"
Muzeum W. Witosa
Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach
Image Slide 3
700 lat Motycza
Image Slide 3
Dążymy do celu
Image Slide 3
Spotkania z ciekawymi ludżmi - Piotr Kuśmierzak
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
2 października b.r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z dziennikarzem Polsat News, Piotrem Kuśmierzakiem. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 7 i 8 SP Motycz oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej w Stasinie. Termin spotkania nie był przypadkowy. Otóż 2 października upamiętniamy zakończenie Powstania Warszawskiego, oddajemy cześć bohaterom, którzy przez 63 dni w 1944 roku walczyli o wolną Polskę. W szkole w Motyczu corocznie w tym czasie, w ramach kampanii BohaterON – włącz historię!, piszemy kartki do Powstańców. Spotkanie zatem, stało się podsumowaniem corocznie przeprowadzanej w szkole akcji wysyłania kartek do Powstańców.

Nasz gość znacznie poszerzył wiedzę historyczną uczniów o wydarzenia utrwalone w autorskim dokumencie „W martwym punkcie”, w którym w niezwykle rzetelny, obiektywny sposób starał się ukazać konflikt na Wołyniu, czyli tzw. „rzeź wołyńską” (lata 1943-44). Za film został nominowany do ogólnopolskiej Nagrody BohaterONy im. Powstańców Warszawskich w kategorii „dziennikarz”.
Tym bardziej byliśmy zaszczyceni, mogąc obejrzeć film oraz po projekcji wysłuchać szczegółów dotyczących pracy nad jego powstawaniem. Dziennikarz, odpowiadając na pytania zgromadzonych uczniów i nauczycieli, zapoznał nas także ze specyfiką pracy reportera.
Zapraszamy do przeczytania bądź obejrzenia wywiadu z Piotrem Kuśmierzakiem, przeprowadzonego i nagranego przez uczniów z klasy 7.

Kuratorium Oświaty w Lublinie