slide 1
Image Slide 1
... W naszej szkole
Image Slide 2
Zapraszamy na zajęcia taneczne
Image Slide 3
Koncerty orkiestry dętej
Image Slide 3
Koncert naszej orkiestry u Pana Prezydenta Andrzeja Dudy
Image Slide 3
Zajęcia Taekwondo
Kraków
Zawsze atrakcyjne wycieczki - Kraków
Image Slide 3
Kopalnia Soli "Wieliczka"
Muzeum W. Witosa
Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach
Image Slide 3
„Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska.“ Wincenty Witos
Image Slide 3
700 lat Motycza
Image Slide 3
Dążymy do celu
Image Slide 3
Spotkania z ciekawymi ludżmi - Piotr Kuśmierzak
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Dzień 29 października 2020 roku to bardzo ważna data dla uczniów klas I.
W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu. Ze względu na sytuację epidemiczną święto pierwszaków przebiegało w zmienionej formie (nie uczestniczyli w niej rodzice i jedynie kilku uczniów klas starszych), nie tracąc jednak przy tym nic  ze swojej podniosłości i znaczenia.

W odświętnych strojach, w  biretach na głowach pierwszacy pojawili się w udekorowanej na tę okazję sali gimnastycznej.

            Prowadząca – uczennica klasy VII Hania Wasilik powitała, dyrektora szkoły i  szczególnie  gorąco bohaterów uroczystości – uczniów klas pierwszych.  Następnie pierwszoklasiści błysnęli talentem i zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej. Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem. Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi dołączyć do grona braci uczniowskiej. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

            Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor  Mariusz Tomczyk dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” – mówił pan Dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów. Hania przekazała życzenia w imieniu uczniów klas starszych i samorządu szkolnego. Życzyła pierwszakom sukcesów w nauce oraz zapewniała o pomocy i opiece w szkole i poza nią. Pierwszoklasiści od nich i Samorządu Szkolnego otrzymali upominki.

Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Zorganizowali (dzięki zaangażowaniu pań pracujących w szkole) „słodkie” przyjęcie.
Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a  naszym NOWYM UCZNIOM życzymy samych sukcesów w nauce i wytrwałości w podejmowaniu różnych wyzwań!

 

Wychowawczyni klasy IA Danuta Banaszek

Wychowawczyni klasy IB Bożena Zbiciak

 

Kuratorium Oświaty w Lublinie