slide 1
Witamy
... W naszej szkole
Zajęcia taneczne
Zapraszamy na zajęcia taneczne
Saint Nazaire
Koncerty orkiestry dętej - Saint Nazaire - Francja
Prezydent
Koncert naszej orkiestry u Pana Prezydenta Andrzeja Dudy
Taekwondo
Zajęcia Taekwondo
Kraków
Zawsze atrakcyjne wycieczki - Kraków
Wieliczka
Kopalnia Soli "Wieliczka"
Muzeum W. Witosa cytat
„Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska.“
Wincenty Witos
Muzeum W. Witosa
Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach
700 lat Motycza
700 lat Motycza
Spotkania z ciekawymi ludźmi
Spotkania z ciekawymi ludżmi - Piotr Kuśmierzak
Dążymy do celu
Dążymy do celu
Finaliści i laureaci
Laureaci konkursu Pstryk
Laureaci - (I miejsce) Regionalnego Konkursu Elektrycznego " Pstryk i działa" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty
i Prezydenta Miasta Lublin - dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

10.06.2024r. odbyła się w naszej szkole akcja charytatywna pt: „Przyłóż Łapę Do Czegoś Dobrego”. Celem akcji było zebranie funduszy na program dogoterapii prowadzony przez wolontariuszy Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom. Jest to jedna z pierwszych organizacji w Polsce, która prowadzi rozległą i zaawansowaną dogoterapię. Wolontariusze Stowarzyszenia z psami i kotami odwiedzają miejsca i osoby, które potrzebują wsparcia. Wspierają m.in. pacjentów z Centrum Zdrowia Dziecka, Kliniki Budzik, Szpitala Wolskiego, Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego Drewnica, Centrum Alzheimera i innych szpitali, placówek medycznych, rehabilitacyjnych oraz opiekuńczych. Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom wspomaga rozwój i edukację dzieci, młodzieży i dorosłych, usprawnia leczenie, rehabilitację i terapię osób z niepełnosprawnością, osób starszych i osób w kryzysie psychicznym. W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do Programu Edukacyjnego tego Stowarzyszenia zatytułowanego ”Psia Lekcja”. Głównym celem programu „Psia Lekcja” jest motywowanie uczniów do zaangażowania się w działania pro-zwierzęce, zdobycie wiedzy na temat opieki nad psem i komunikacji z czworonogiem oraz niesienie pomocy dzieciom w szpitalach. 10.06.2024 uczniowie klasy 4B w ramach programu „Psia Lekcja” przeprowadzili w trakcie trzech pierwszych lekcji sprzedaż ciast wyrobu własnego wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Celem akcji było zebranie funduszy na program dogoterapii prowadzony przez Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom. Ciasta naszych uczniów cieszyły się dużym powodzeniem w szkole, ale i tak suma, którą zebraliśmy przerosła nasze oczekiwania. Łącznie uczniowie zebrali aż 487 złotych, które wychowawca klasy wpłacił na konto Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za przyłączenie się do tej akcji charytatywnej. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców uczniów klasy 4B, którzy pomogli przygotować ciasta do sprzedaży w akcji charytatywnej.

Sylwia Skubisz

Kuratorium Oświaty w Lublinie