slide 1
Image Slide 1
... W naszej szkole
Image Slide 2
Zapraszamy na zajęcia taneczne
Image Slide 3
Koncerty orkiestry dętej - Saint Nazaire - Francja
Image Slide 3
Koncert naszej orkiestry u Pana Prezydenta Andrzeja Dudy
Image Slide 3
Zajęcia Taekwondo
Kraków
Zawsze atrakcyjne wycieczki - Kraków
Image Slide 3
Kopalnia Soli "Wieliczka"
Muzeum W. Witosa
Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach
Image Slide 3
„Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska.“ Wincenty Witos
Image Slide 3
700 lat Motycza
Image Slide 3
Dążymy do celu
Image Slide 3
Spotkania z ciekawymi ludżmi - Piotr Kuśmierzak
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
W ramach prezentacji talentów naszych uczniów przedstawiamy film z występu uczennicy klasy 6B, Mai Gałęzowskiej. Nagrania pochodzą z Turnieju w Błoniu z dn. 13.06.2021 r.  Maja z partnerem  zajęli 4 miejsce na 10. Czwarte jest miejscem punktowanym. Nasza uczennica w taki oto, interesujący sposób opisuje swoją pasję :

Moją pasją jest taniec towarzyski. Trenuję w Klubie Sportowym „Ballroom” Lublin.
Moja przygoda z tańcem zaczęła się w przedszkolu i trwa do teraz. Pomimo pandemii przeszłam do następnej klasy z moim partnerem tanecznym. W tym trudnym dla wszystkich czasie trenuję trzy razy w tygodniu (we wtorek, środę i piątek). We wtorek mam zajęcia z tańców standardowych, omawiamy tam jeden z pięciu tańców: walca angielskiego, walca wiedeńskiego, quickstepa oraz tanga i fokstrota. W środę mam zajęcia z tańców latyno-amerykańskich, takich jak: cza-cza-cza, samba, jive oraz rumby i paso doble. Trening trwa półtorej godziny, ale mamy jeszcze lekcje indywidualne, na nich poprawiamy błędy, których na zajęciach nie omawialiśmy. W piątek mamy practise, czyli po prostu trenujemy i ćwiczymy to, czego się nauczyliśmy przez poprzednie dni. Także w trakcie practisów tańczymy staminę czyli pięć tańców pod rząd bez zatrzymywania się. Stamina jest wymagana, ponieważ tańczymy ją na turniejach. Na treningach mam specjalne spodnie do standardu i spódnicę do tańców latyno-amerykańskich. Moimi trenerami są: Pan Michał, Pani Dominika, Pani Magda, Pan Piotr, Pan Marek, Pan Ernest, Pan Kuba.
Sport, który uprawiam jest jednym z trudniejszych, potrzeba ambicji, chęci do tańca, dobrego słuchu. To jeden z bardziej wymagających sportów, ale jednak kocham to, co robię. Pracuję z wieloma osobami, samą sobą, partnerem tanecznym, rytmiką, dynamiką i wieloma innymi rzeczami. Poznaję wielu ciekawych ludzi, jeżdżę na turnieje, odnoszę sukcesy, przeżywam porażki… Staram się jak mogę, żeby wyszło, ale trzeba nad tym pracować… Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć

Na temat swojej tanecznej pasji, Maja napisała również piękny wiersz. Zapraszamy do przeczytania.

Wiersz

 

Kuratorium Oświaty w Lublinie