W dniu 8 listopada 2019 r. pierwsza klasa wybrała się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego w Motyczu. Celem naszego spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią, oraz wymagają pomocy i leczenia.

 Dzieci dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny. Dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Lekarz weterynarii, Pani Agata Zasada-Wilczek  opowiedziała o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Pomocą w przekazywaniu tak ważnych treści była Fiona – przemiły yorczek Pani weterynarz.

Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia kliniki. Pani weterynarz opowiedziała uczniom do czego służą znajdujące się w nich urządzenia. Ogromne wrażenie na pierwszakach zrobiła profesjonalna sala operacyjna dla zwierząt. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Przebywający w gabinecie opiekun zaprezentował swojego psa i  opowiedział o zasadach pielęgnacji psów długowłosych.

Na zakończenie wizyty dzieci miały okazję zobaczyć „salon fryzjerski”, w którym klientami są zwierzęta. Zobaczyły jak wygląda stolik, na którym stoją strzyżone zwierzęta. Miały również okazję oglądać włos pod mikroskopem.

   Pani weterynarz bardzo dziękujemy za spotkanie!

Kuratorium Oświaty w Lublinie

Dziennik elektroniczny