W dniach 6-7 czerwca odbył się w naszej szkole Pokaz Talentów i Pasji INSPIRACJE 2024. Bardzo cieszymy się z dużej ilości zgłoszeń w trzech kategoriach: muzyka, ruch, pasja. Organizacja tego przeglądu miała na celu przedstawienie talentów, pasji, możliwości naszych uczniów, ale również, jak wskazuje nazwa, zainspirowanie kolegów i koleżanek do spróbowania czegoś nowego, oderwania się od komputera, smartfona.
Nasi uczestnicy otrzymali dyplomy wykonane przez Samorząd Uczniowski i nagrody ufundowane przez nasza szkołę oraz sponsorów, którym serdecznie dziękujemy, a są nimi:
-Rada Rodziców naszej szkoły,
-Ubieramy ŚLUBY – Aneta Piotrowska,
-Agencja Celna – Andrzej Szczęśniak,
-Kancelaria Adwokacka adwokat Mariola Szczęśniak,
-KAMANI Kamil Walczak,
-Pani Sylwia Kuś,
-Pan Piotr Radkowiak,
-Pani Katarzyna Olszowy-Gadzicka.
W Przeglądzie wystąpili:
Anita Piwowarka i Zuzanna Żydek – rozwijają swoje muzyczne pasje w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej w Motyczu pod kierunkiem Pana Antona Shashkova. Dziewczynki zaśpiewały piosenkę Margaret p.t. : „Byle jak”.
Aleksandra Kuś – rozpoczęła przygodę z recytowaniem podczas pandemii w 2020 roku, gdy szkoły były zamknięte i doskwierała nuda. Swoją umiejętność do szybkiego zapamiętywania tekstów i talent aktorski prezentowała z sukcesami na gminnych konkursach recytatorskich. Ola zaprezentowała bardzo trudny dykcyjnie wiersz p.t.: „Ptasie radio”. Na wystawie można było także podziwiać jej obrazy.
Alicja Wiśniewska – od najmłodszych lat interesuje się muzyką. Od dwóch lat regularnie ćwiczy grę na trąbce uczestnicząc w Orkiestrze Dętej w Motyczu pod kierunkiem Pana Antona Shashkova. Od roku chodzi do szkoły muzycznej w Lublinie w klasie trąbki pod kierunkiem Pana Artura Jargiło. Alicja zaprezentowała swój talent w piosence Toma Odella „Another love”.
Szymon Knysz – uczy się gry na ukulele w Domu Kultury Łęgi w Lublinie pod kierunkiem Pani Moniki Lewandowskiej. Motywacją do spróbowania gry na instrumencie była jego siostra, która gra, ale na gitarze. Szymon występuję na różnych koncertach organizowanych przez Panią Monikę
Alicja Bartosik – dziewczyna z duszą artysty, śpiewa w zasadzie od urodzenia. W październiku 2023 roku dołączyła do Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Motyczu, gdzie uczy się gry na saksofonie altowym pod okiem Pana Antona Shashkova. Uwielbia rysować i tańczyć, fascynuje ją aktorstwo. Zainspirowana warsztatami u Pani Jadzi w wolnym czasie szydełkuje.
Zuzanna Stachniak – trenuje od roku akrobatykę powietrzną na kole – Aerial Hoop. Szkoliła się pod skrzydłami Pani Victorii Shkliar w szkole GRAWITAN. Na kole wyraża siebie, pokazuje swoją siłę oraz wrażliwość. Przełamuje swoje lęki i dąży do przezwyciężania swoich ograniczeń. Sama tworzy choreografię do muzyki.
Lena Wcisło – uczy się wokalu w Studio Muzyki Rozrywkowej Anety Dąbskiej w Lublinie od 2 lat. W domu śpiewała od zawsze. Z czasem muzyka i śpiew przerodziły się w pasję i sposób reagowania na różne emocje. Lena jest laureatką i finalistką wielu konkursów muzycznych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej.
Stanisław Lipczak i Jan Obydź
Jaś już od najmłodszych lat interesował się ptakami. Jego pasją stały się kury i gęsi. Będąc w przedszkolu razem ze starszym bratem i z pomocą taty założyli swoją pierwszą małą hodowlę. Mają kurki różnych ras, a nawet doczekali się kurczątek, które mieliśmy przyjemność obejrzeć.
Staś interesuje się przyrodą od 2 lat. Początkowo ciekawiły go motyle. Obecnie od pół roku uważnie obserwuje ptaki. Stworzył własną kolekcję piór. Pióra znajduje wszędzie gdziekolwiek się znajduje. Dlatego kolekcja Stasia stale powiększa się o nowe okazy.
Natalia Brodziak – Natalia ma bardzo dobrą pamięć, szybko uczy się wierszy i doskonale je interpretuje. Interesuje się również muzyką i stawia pierwsze kroki w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej. Zaprezentowała wiersz, który recytowała na Gminnym Konkursie Recytatorskim.
Hanna Gadzicka i Anastazja Kulig – zaśpiewały piosenkę “Zwierzogród”.
Anastazja lubi śpiewać w domu od najmłodszych lata , ale lubi tez bardzo tańczyć, obecnie od roku chodzi do szkoły tańca. I to taniec jest jej największą pasją. Bierze również udział w konkursach recytatorskich.
Hania pasję do śpiewania przejawiała już w okresie niemowlęcym- skutecznie usypiała kołysankami rodziców- odwrotnie zdarzało się to dużo rzadziej. Ulubiony repertuar w wieku przedszkolnym to kolędy i bożonarodzeniowe piosenki, śpiewane najchętniej w okolicach Wielkanocy. Swój talent muzyczny skutecznie jednak ukrywała przed światem, radując swoim śpiewem na co dzień wyłącznie domowników.
Hanna Martynowska – uwielbia śpiewać, swoją pasję rozwija pod czujnym okiem Pani Agnieszki ze szkoły nauki śpiewu Natural Voice Aga Tomczyk. Hania brała udział w licznych konkursach. Hania zaśpiewała piosenkę Sanah „Jestem twoją bajką” z filmu Akademia Pana Kleksa.
Zespół taneczny klasy 3a w składzie: Agnieszka Wojciechowska, Noemi Adamczyk, Laura Augustyn, Michalina Zając, Klaudia Ostrowska, Alicja Bartosik to koleżanki z jednej klasy. Taniec jest ich wspólną pasją, która daje im wiele radości, scala ich przyjaźń oraz jest panaceum na nudę. Pomysłodawczynią układu tanecznego była Agnieszka Wojciechowska.
Rafał Żarnowski: geografią Rafał zainteresował się niedawno – odkąd otrzymał w prezencie od rodziców globus oraz atlas geograficzny. Od tego czasu zdążył zapoznać się położeniem prawie wszystkich państw na świecie. Bez problemu potrafi pokazać na mapie politycznej, na jakim kontynencie i w którym miejscu znajduje się dany kraj.
Maja Kliczka – trenuje taniec towarzyski 4 lata. Zaczynała mając 6 lat w kategorii Brąz pod kierunkiem instruktora w Szkole Tańca DANCE FLOW. Uczestniczyła w Ogólnopolskich Turniejach i przechodziła kolejno do klas tanecznych H, G. Uzyskując sukcesy obecnie jest w klasie F SOLO DANCE w 6 tańcach standardowych i latynoamerykańskich.
Natalia Knysz, Magdalena Maj, Anna Wojciechowska
Natalia uczęszcza na lekcje gitary od ok 5 lat do Domu Kultury Łęgi w Lublinie. Uczy się u Pani Moniki Lewandowskiej. Od najmłodszych lat chodziła na zajęcia plastyczne i taneczne.
Magdalena – śpiewa bo lubi, talent odziedziczyła po dziadku. Bardzo szybko zapamiętuje teksty piosenek i linię melodyczną. Jako dziewczynka kilkuletnia chodziła na naukę śpiewu do szkoły Rytm i Melodia. Od kilku lat Magda zdecydowanie bardziej rozwija sportowe talenty.
Ania – interesuje się sportem, muzyką, lubi śpiewać i grać w koszykówkę. Dziś akompaniowała na keyboardzie. Dziewczyny wykonały piosenkę Sanah “Szampan”.
Nikodem Walczak, Paweł Cholewa – układanie kostki Rubika to wyjątkowy sposób na nudę! Bez wątpienia jest to zadanie trudne i wymagające wielkiego skupienia. Nikodem i Paweł to dwa umysły matematyczne, a także przyjaciele od przedszkola, którzy dzielą wspólne pasje.
Dominika Gąska – bardzo lubi śpiewać i słuchać muzyki. Od przedszkola śpiewa na akademiach szkolnych. Jest samoukiem, nie uczęszcza na żadne lekcje śpiewu. W tym roku wzięła udział w konkursie piosenki Niezapomniane Melodie w Ciecierzynie, gdzie w kategorii duet zajęła 3 miejsce. Dominika zaśpiewała piosenkę Luny “The Tower”.
Oliwia Stróżak – pływa od dwóch lat. Na początku to mama uczyła ją pływać, następnie podjęła decyzję o zapisaniu Oliwia do szkoły pływania. W tym roku zajęła 3 miejsce w VII Mistrzostwach Nałęczowa w pływaniu. Być może Oliwia będzie kiedyś drugą Otylią!
Rozalia Szczęśniak – Rozalka jest uczennicą 2 klasy szkoły Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie. Gry na wiolonczeli uczy się drugi rok w klasie Pani profesor Elżbiety Burdzan. Przygodę z tańcem klasycznym rozpoczęła w wieku 4 lat, w Społecznym Ognisku Baletowym w Lublinie, następnie w Domu Kultury Łęgi w Lublinie pod kierunkiem Pani choreograf Agaty Żółtowskiej Rozalka zagrała na wiolonczeli 2 utwory: etiuda i Gavotte, a także zaprezentowała taniec modern jazz z elementami akrobatyki.
Oprócz występów naszych zdolnych uczniów mogliśmy obejrzeć wystawę dzieł – obrazów oraz rękodzieła.
Obrazy autorstwa młodych artystek: Oli Kuś, Alicji Cholewy, Marceliny Walczak, Aleksandry Chodkiewicz, które swój talent rozwijają pod okiem Pani Agnieszki Wróblewskiej, uczestnicząc w zajęciach rękodzieła i malarstwa prowadzonych w Stowarzyszeniu Ośrodek Działań Twórczych w Radawczyku Drugim.
Rysunki, które mogliśmy podziwiać wykonały:
Mija Jędrych, Mia Rozdoba – domorosłe artystki, które zainspirowały niegdyś koleżanka i siostra.
Dzieła wykonane na szydełku zrobiły: Lena Wrona, Maja Wartacz oraz Paulina Caboń. Wszystkie cierpliwe i zdolne uczennice zainspirowała do działania Pani Jadzia na zajęciach w świetlicy szkolnej.
Tosia Nakonieczna wykonała wspaniałe maski oraz uroczego stworka z filcu. Wszystkie według autorskiego pomysłu.
Mogliśmy również oglądać prace Julii Brodziak i Natalii Brodziak. Obie dziewczynki to artystyczne dusze, które inspirują się przyrodą.
Gratulujemy naszym ARTYSTOM oraz ich Rodzicom!
A.Walczak, I. Misztal