slide 1
Image Slide 1
... W naszej szkole
Image Slide 2
Zapraszamy na zajęcia taneczne
Image Slide 3
Koncerty orkiestry dętej
Image Slide 3
Koncert naszej orkiestry u Pana Prezydenta Andrzeja Dudy
Image Slide 3
Zajęcia Taekwondo
Kraków
Zawsze atrakcyjne wycieczki - Kraków
Image Slide 3
Kopalnia Soli "Wieliczka"
Muzeum W. Witosa
Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach
Image Slide 3
„Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska.“ Wincenty Witos
Image Slide 3
700 lat Motycza
Image Slide 3
Dążymy do celu
Image Slide 3
Spotkania z ciekawymi ludżmi - Piotr Kuśmierzak
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

W dniu dzisiejszym zakończyliśmy udział w ogólnopolskim projekcie ,,Dziel się uśmiechem”. Program realizowany był przy współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem/ oddział Lublin i MARS Polska wraz z partnerami merytorycznymi: Polskim Towarzystwem Stomatologicznym oraz Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej. Uczniowie zdobyli założone umiejętności i wiadomości, które są niezbędne do prawidłowego dbania o piękny i zdrowy uśmiech
a

,,dziecięcy uśmiech to jedno z najpiękniejszych zjawisk na świecie. Jest synonimem radości i szczęścia. Aby był także symbolem zdrowia, od najmłodszych lat warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków”

 

Realizując program „Dziel się uśmiechem” w naszej szkole, sięgamy po różne metody, aby zapobiegać chorobom jamy ustnej i zadbać o świadomość dzieci w tym temacie. Z badań ekspertów wynika, że ponad 70% dzieci w wieku 5-13 lat ma próchnicę, a jedną z przyczyn jest właśnie niewłaściwa higiena jamy ustnej. Dlatego też, aby poszerzyć zakres działań profilaktycznych w temacie higieny jamy ustnej, przystąpiliśmy do tego programu.
W przyswojeniu uczniom nowych wiadomości pomogły rebusy, krzyżówki, prezentacja multimedialna i książeczka „Dziel się uśmiechem”. Za swoje zaangażowanie i aktywny udział w zajęciach uczniowie otrzymali upominki : szczoteczkę, pastę do zębów, kalendarz mycia zębów i gumę do żucia firmy Orbit.

Katarzyna Karbowniczek

Kuratorium Oświaty w Lublinie