slide 1
Witamy
... W naszej szkole
Zajęcia taneczne
Zapraszamy na zajęcia taneczne
Saint Nazaire
Koncerty orkiestry dętej - Saint Nazaire - Francja
Prezydent
Koncert naszej orkiestry u Pana Prezydenta Andrzeja Dudy
Taekwondo
Zajęcia Taekwondo
Kraków
Zawsze atrakcyjne wycieczki - Kraków
Wieliczka
Kopalnia Soli "Wieliczka"
Muzeum W. Witosa cytat
„Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska.“
Wincenty Witos
Muzeum W. Witosa
Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach
700 lat Motycza
700 lat Motycza
Spotkania z ciekawymi ludźmi
Spotkania z ciekawymi ludżmi - Piotr Kuśmierzak
Dążymy do celu
Dążymy do celu
Finaliści i laureaci
Laureaci konkursu Pstryk
Laureaci - (I miejsce) Regionalnego Konkursu Elektrycznego " Pstryk i działa" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty
i Prezydenta Miasta Lublin - dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Pamięć o ludziach, którzy odeszli, troska o groby i cmentarze jest jednym z najważniejszych dowodów naszej kultury. Jak co roku włączyliśmy się w akcję: Szkoła pamięta i porządkowaliśmy groby znanych żołnierzy i ludzi, którzy są bliscy sercu naszej szkole.
2 listopada uczniowie z klasy 6 A wybrali się z panią Opiekun Samorządu Uczniowskiego na pobliski cmentarz, który znajduje się w pobliżu SP im. W. Witosa i kościoła pw. Matki Bożej Anielskiej w Motyczu. Uczniowie z zaangażowaniem wykonywali swoją pracę. Uprzątnęli z nagrobków jesienne liście, zadbali o ponowne ustawienie przewróconych krzyży i tabliczek z nazwiskami zmarłych. Usunęli z grobów stare, wypalone znicze, zeschłe kwiaty i zapalili znicze. W szczególny sposób uczcili pamięć Trzech Nieznanych Żołnierzy zabitych w 1939 r. obok torów kolejowych, które przebiegają obok cmentarza. Uczniowie zapalili znicz i odmówili modlitwę za byłego kierownika Szkoły Podstawowej w Motyczu, Stanisława Matyjaska. Na koniec wszyscy udali się pod pomnik Żołnierzy Armii Krajowej, zamordowanych przez Urząd Bezpieczeństwa w 18 października w 1945 r., aby w szczególny sposób przypomnieć o tych, którzy za swe bohaterstwo nigdy nie zostali zapomniani, a za swe zasługi i czynny zasłużyli na naszą pamięć.
Teresa Kasieta

Kuratorium Oświaty w Lublinie