slide 1
Witamy
... W naszej szkole
Zajęcia taneczne
Zapraszamy na zajęcia taneczne
Saint Nazaire
Koncerty orkiestry dętej - Saint Nazaire - Francja
Prezydent
Koncert naszej orkiestry u Pana Prezydenta Andrzeja Dudy
Taekwondo
Zajęcia Taekwondo
Kraków
Zawsze atrakcyjne wycieczki - Kraków
Wieliczka
Kopalnia Soli "Wieliczka"
Muzeum W. Witosa cytat
„Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska.“
Wincenty Witos
Muzeum W. Witosa
Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach
700 lat Motycza
700 lat Motycza
Spotkania z ciekawymi ludźmi
Spotkania z ciekawymi ludżmi - Piotr Kuśmierzak
Dążymy do celu
Dążymy do celu
Finaliści i laureaci
Laureaci konkursu Pstryk
Laureaci - (I miejsce) Regionalnego Konkursu Elektrycznego " Pstryk i działa" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty
i Prezydenta Miasta Lublin - dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Dzień 26 stycznia 2024 r. był w naszej szkole dniem wyjątkowym, ponieważ właśnie tego dnia obchodziliśmy uroczyście Dzień Patrona. W tym roku obchodzimy 150. rocznicę urodzin Wincentego Witosa, w hołdzie dla wybitnego polskiego męża stanu, Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej podjęły uchwałę o ustanowieniu roku 2024 Rokiem Wincentego Witosa. Naszą uroczystość uświęcili wspaniali goście: Wójt Gminy Mirosław Żydek, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jan Łopata, Przewodnicząca Rady Gminy Konopnica Ewa Żydek, redaktor Echa Konopnicy Małgorzata Sulisz, radny Gminy Konopnica Jakub Skrzetuski, dyrektorzy szkół z Gminy Konopnica no i oczywiście cała społeczność szkolna oraz reprezentacje uczniów ze szkół naszej gminy. Do obchodów święta przygotowywaliśmy od grudnia 2023r., uczniowie pracowali nad pracami, do ogłoszonych konkursów plastycznych: Gminnego „Mój patron – moja mała ojczyzna”i szkolnego “Mój patron w moich oczach” oraz międzyszkolnego konkursu historycznego: Wincenty Witos – chłopak ze wsi, społecznik i polityk”. W części artystycznej, na którą składały się różne formy ekspresji: drama, taniec i śpiew uczniowie pokazali swoje doskonałe umiejętności. Dodatkowo w prezentacji przypomnieli postać Wincentego Witosa i jego dokonania. Do naszej akademii przyłączył się również działający w naszej gminie zespół “Rola”, który zaśpiewał pieśni patriotyczne. Ostatnim punktem był konkurs historyczny, uczestniczyły w nim zespoły ze szkół w gminie, odbył się w aplikacji Kahoot. Pierwsze miejsce zdobył zespół z naszej szkoły, uczniowie z klasy 7, drugie ze szkoły w Radawcu Dużym, a trzecie ze szkoły w Zemborzycach Tereszyńskich. Zwycięstwo naszych spotkało się z wielkim aplauzem sali.
150. rocznica urodzin Wincentego Witosa to nie tylko powód do refleksji nad historią Polski, ale także do przypomnienia wartości, które reprezentował, zwłaszcza do refleksji nad wartością wolności i życia w piękną niepodległej ojczyźnie. Nasza szkolna uroczystość była lekcją patriotyzmu.
Iwona Palczewska, Monika Wiertel, Olga Złotnicka

Kuratorium Oświaty w Lublinie