slide 1
Witamy
... W naszej szkole
Zajęcia taneczne
Zapraszamy na zajęcia taneczne
Saint Nazaire
Koncerty orkiestry dętej - Saint Nazaire - Francja
Prezydent
Koncert naszej orkiestry u Pana Prezydenta Andrzeja Dudy
Taekwondo
Zajęcia Taekwondo
Kraków
Zawsze atrakcyjne wycieczki - Kraków
Wieliczka
Kopalnia Soli "Wieliczka"
Muzeum W. Witosa cytat
„Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska.“
Wincenty Witos
Muzeum W. Witosa
Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach
700 lat Motycza
700 lat Motycza
Spotkania z ciekawymi ludźmi
Spotkania z ciekawymi ludżmi - Piotr Kuśmierzak
Dążymy do celu
Dążymy do celu
Finaliści i laureaci
Laureaci konkursu Pstryk
Laureaci - (I miejsce) Regionalnego Konkursu Elektrycznego " Pstryk i działa" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty
i Prezydenta Miasta Lublin - dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Nasz szkoła, dokładniej uczniowie klas 6,7 i 8 ,wzięli udział w symulacji wyborów parlamentarnych. Odbyły się one 10.10.23r.Nie informowaliśmy wcześniej, żeby niczego nie sugerować. To był jeden z warunków projektu-neutralność polityczna. Projekt patronowało Centrum Edukacji Obywatelskiej – polska organizacja pozarządową działającą w sektorze edukacji od 28 lat . „Młodzi głosują” to była lekcja demokracji w praktyce. Uczestnicy- nasi uczniowie, poprzez własne działania, dowiedzieli się więcej o roli Sejmu i Senatu, ordynacji wyborczej czy neutralności politycznej. Społeczność uczniowska zyskała okazję, by tak jak dorośli, oddać głos na startujące komitety i dać znać o swoich poglądach. Ważną rolę w przygotowaniu przedsięwzięcia odegrał zespół projektowy -uczniowie klasy 8:Julian Czajkowski, Amelia Czerwiec, Pola Grądziel, Kuba Kasiak, Paulina Kwiatkowska, Paulina Prażewska, Maks Stępień, Antonina Zając z koordynatorem Iwoną Palczewska. Czynne prawo wyborcze w szkolnej symulacji mieli wszyscy uczniowie i wszystkie uczennice.

Przeprowadzono akcję informacyjną -plakatową o wyborach, uczniowie zostali zapoznani z zasadami głosowania. Była też Komisja Wyborcza i urna. Oto wyniki szkolnych wyborów: taką samą liczbę głosów uzyskały Koalicja Obywatelska i Trzecia Droga , drugie miejsce przypadło KW Prawo i Sprawiedliwość, a trzecie Konfederacji. To, co martwi , to niska frekwencja-31,5%.Poniżej podaję ogólnokrajowe wyniki w projekcie CEO. W 598 szkołach, które dodały wyniki wyborów, – frekwencja wyniosła 53,2%. Zdecydowanym zwycięzcą szkolnych wyborów została Koalicja Obywatelska, otrzymując 31,2% głosów, wyprzedzając tym samym kolejny komitet o 10 punktów procentowych. Drugie miejsce przypadło Konfederacji z 20,5% wynikiem. Trzecie miejsce zdobyła Lewica – 15,5%, czwarte Prawo i Sprawiedliwość – 11,8%, piąte Trzecia Droga z wynikiem 11%. Stawkę ogólnopolskich komitetów zamykają Bezpartyjni Samorządowcy z wynikiem 4,1%. Nasza szkoła proponuje uczniom udział w różnych projektach i przedsięwzięciach, mam nadzieję, że ten projekt, nauczył ważnych umiejętności społecznych i zaowocuje w przyszłości.

Iwona Palczewska

 

Kuratorium Oświaty w Lublinie