slide 1
Witamy
... W naszej szkole
Zajęcia taneczne
Zapraszamy na zajęcia taneczne
Saint Nazaire
Koncerty orkiestry dętej - Saint Nazaire - Francja
Prezydent
Koncert naszej orkiestry u Pana Prezydenta Andrzeja Dudy
Taekwondo
Zajęcia Taekwondo
Kraków
Zawsze atrakcyjne wycieczki - Kraków
Wieliczka
Kopalnia Soli "Wieliczka"
Muzeum W. Witosa cytat
„Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska.“
Wincenty Witos
Muzeum W. Witosa
Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach
700 lat Motycza
700 lat Motycza
Spotkania z ciekawymi ludźmi
Spotkania z ciekawymi ludżmi - Piotr Kuśmierzak
Dążymy do celu
Dążymy do celu
Finaliści i laureaci
Laureaci konkursu Pstryk
Laureaci - (I miejsce) Regionalnego Konkursu Elektrycznego " Pstryk i działa" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty
i Prezydenta Miasta Lublin - dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

W dniach 12-13 października odbyła się wycieczka profilaktyczna organizowana pod hasłem ,,Młodość bez uzależnień”- Bochnia-Dobczyce-Wierzchosławice, dofinansowana przez UG Konopnica. Wycieczka była kontynuacją działań profilaktycznych i wychowawczych podejmowanych na terenie szkoły oraz realizacją programu gminnego. Podczas wycieczki młodzież wzięła aktywny udział w warsztatach profilaktycznych dotyczących uzależnień oraz ich negatywnego wpływu na zdrowie fizyczne i psychiczne. Oprócz tego, uczniowie poprzez zajęcia praktyczne, zdobyli podstawową wiedzę na temat pierwszej pomocy przedmedycznej oraz dowiedzieli się w jaki sposób postępować e sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. Ważnym punktem naszej wycieczki, była rodzinna miejscowość Patrona naszej szkoły Wincentego Witosa – Wierzchosławice.

Podczas ciekawej lekcji muzealnej w Muzeum Wincentego Witosa, uczniom została przybliżona postać jednego z „Ojców polskiej niepodległości”. Można było zwiedzić dom, w którym żył i pracował – również w latach, w których pełnił ważną funkcję premiera. Zwiedzaliśmy również najstarszą w Polsce Kopalnię Soli w Bochni, która po prawie ośmiu wiekach wydobywania soli wygląda dziś jak podziemne miasto. Ponad 200 metrów pod ziemią podziwialiśmy najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska kopalni. Mieliśmy poczucie wyprawy w czasie dzięki ekspozycjom multimedialnym. Spotkania z królami, kupcami genueńskimi oraz duchem mnicha były niecodzienną lekcją historii.
Niestety… Wszystko co dobre, szybko się kończy….
Udział w wycieczce okazał się być wydarzeniem pełnym niezapomnianych i niesamowitych wrażeń. Była to nie tylko wyprawa krajoznawcza, ale też piękna lekcja historii. Przekonaliśmy się, że odpoczywając i bawiąc się, możemy także wzbogacać naszą wiedzę.

Katarzyna Karbowniczek

Kuratorium Oświaty w Lublinie