slide 1
Image Slide 1
... W naszej szkole
Image Slide 2
Zapraszamy na zajęcia taneczne
Image Slide 3
Koncerty orkiestry dętej - Saint Nazaire - Francja
Image Slide 3
Koncert naszej orkiestry u Pana Prezydenta Andrzeja Dudy
Image Slide 3
Zajęcia Taekwondo
Kraków
Zawsze atrakcyjne wycieczki - Kraków
Image Slide 3
Kopalnia Soli "Wieliczka"
Muzeum W. Witosa
Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach
Image Slide 3
700 lat Motycza
Image Slide 3
Dążymy do celu
Image Slide 3
Spotkania z ciekawymi ludżmi - Piotr Kuśmierzak
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Nie ma chyba osoby, która nie zna Czerwonego Kapturka, czy Kopciuszka, albo Kubusia Puchatka. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają, wzruszają, bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Grupy przedszkolne w Motyczu także uczciły postacie z bajek. Tego dnia dzieci  mogły poczuć się jak w teatrze i wcielić w ulubionych bohaterów. Różne barwne stroje przeniosły przedszkolaki do krainy fantazji.

W krainie bajek  można było  spotkać Jasia i Małgosię, Kopciuszka, śpiącą królewnę, Arielkę, nie całkiem straszną czarownicę, królewnę Śnieżkę, spider mena, leśniczego, batmana, Czerwonego Kapturka, pszczółkę Maję, Elzę i wielu innych dziecięcych bohaterów. We wszystkich bajkowych grupach „Kropeczki”, „Stokrotki” i „Słoneczka” przedszkolaki wspaniale się bawiły. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą, rozwiązywały zagadki, wypowiadały zaklęcia, pomagały Kopciuszkowi przebierać groch, liczyły bohaterów, znajdowały ich cienie, a także śpiewały i tańczyły. Dla grupy ,,Kropeczki”była to również okazja do rozstrzygnięcia rodzinnego konkursu plastycznego ,,Kryształowy pantofelek Kopciuszka”
To spotkanie sprawiło wszystkim bardzo wiele radości. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe, a przecież takie są podstawowe założenia pracy z dziećmi w przedszkolu.

Kuratorium Oświaty w Lublinie