slide 1
Image Slide 1
... W naszej szkole
Image Slide 2
Zapraszamy na zajęcia taneczne
Image Slide 3
Koncerty orkiestry dętej
Image Slide 3
Zajęcia Taekwondo
Image Slide 3
Zawsze atrakcyjne wycieczki
Image Slide 3
„Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska.“
Wincenty Witos
Image Slide 3
Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach
Image Slide 3
Komora Wincentego Witosa w Kopalni Soli w Wieliczce
Image Slide 3
Ojcowski Park Narodowy
Image Slide 3
700 lat Motycza
Image Slide 3
Dążymy do celu
Image Slide 3
Spotkania z ciekawymi ludżmi - Piotr Kuśmierzak
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Nauka chemii rozpoczyna się już w klasie pierwszej a to za sprawą prowadzonych doświadczeń oraz obserwacji zachowania się różnych substancji.
Uczniowie klas pierwszych w ramach realizowanych treści z edukacji przyrodniczej wykonywali doświadczenie związane z krystalizacją. Potrzebowali do tego prostych przedmiotów: słoika, włóczki, patyczka oraz soli i wody. Do słoika z wodą dodawali sól do momentu, aż więcej nie chciało się jej już rozpuścić. Powstał roztwór nasycony. Następnie do patyka przywiązali sznurek, który został zanurzony w roztworze. Patyk został przymocowany na wierzchu słoika. Słoiki odstawili w ustronnym miejscu. Po pewnym czasie woda zaczęła parować, a sól ulega krystalizacji i zaczęła osadzać się na ściankach słoika oraz na nitce i patyku. Na zdjęciach uwiecznili efekty, które zaobserwowali po około 2 tygodniach.
Tak spędzony czas na przeprowadzeniu doświadczeń nie tylko przyniósł uczniom wiele radości, ale też wpłynął na ich rozwój intelektualny. Poczuli się jak prawdziwi naukowcy.

D.Banaszek, B.Zbiciak

 

Kuratorium Oświaty w Lublinie