Omawiając lekturę obowiązkową „Opowieść wigilijna” Ch. Dickensa z klasą 7, nauczycielka zdecydowała się na pracę z padletem.
Na czym ona polega?
Jest to idealne rozwiązanie do zdalnych lekcji, zwłaszcza prowadzonych – jak większość w naszej szkole – on-line.
Padlet jest edytowalną stroną o dowolnym formacie – osi czasu, mapy, tablicy ogłoszeń itp., na którą w czasie rzeczywistym dokonuje się wpisów i dodaje załączniki z dowolnych plików/stron zewnętrznych.
My zdecydowaliśmy się na wersję z kolumnami.
Proszę się zapoznać, jakich cudów dokonali uczniowie z klasy 7, współpracując w grupach, na edytowalnych Google’owskich Dokumentach, wykonując prezentację oraz korzystając z osi czasu Canva.
Każda kolumna to inne zagadnienie do opracowania. Mamy zatem wstęp dotyczący elementów świata przedstawionego i słowo o autorze; prezentacje oraz opisy (wraz z niektórymi autorskimi pracami plastycznymi) dotyczące kolejno pojawiających się w tekście duchów; kolumnę o wartościach uniwersalnych wynikających z tekstu; dołączony plik z analizą przemiany bohatera (postać dynamiczna) oraz kolumnę, na którą w toku pracy z poszczególnymi tematami udostępnialiśmy na bieżąco ciekawe strony/linki/gry interaktywne związane z lekturą.

Zachęcamy do zapoznania się z efektami kilkudniowej pracy uczniów klasy 7.

Podróż z duchami nie wydaje się już taka straszna! 🙂

 

Kuratorium Oświaty w Lublinie

Dziennik elektroniczny