Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w swoich skromnych progach już przywitała Bożą dziecinę! Działo się to 19.12.2019 r. podczas Gali jasełkowej, kiedy to zaproszeni goście, rodzice i uczniowie wraz z nauczycielami wspólnie kolędowali i składali sobie życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Podczas uroczystości zaszczycili nas obecnością:

Pan Mirosław Żydek – Wójt Gminy Konopnica

Pan Andrzej Duda – Przewodniczący Rady Gminy Konopnica

Pani Ewa Żydek – Radna Rady Gminy Konopnica

Ks. Stanisław Szatkowski – Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Motyczu

Pani Małgorzata Sulisz – Redaktor prowadzący Echa Konopnicy

Pan Jerzy Ostrowski- Sołtys miejscowości Szerokie

Pani Monika Kowalska -Inspektor ds. oświaty Gminy Konopnica

Pani Agnieszka Skowronek Skałecka – Inspektora ds. kultury i promocji Gminy Konopnica

Pan Adam Żuchnik – Przewodniczący Rady Rodziców

Pani Krystyna Tomasik były dyrektor naszej szkoły

Podczas naszych uroczystości mogliśmy oglądać jasełka w wykonaniu uczniów z klasy II, III i V a, którym wtórował chórek pod przewodnictwem nauczyciela muzyki p. Krzysztofa Tarczyńskiego. W jasełkach nie mogło zabraknąć aniołków, tańczących na cześć Bożej dzieciny, a to za sprawą wychowawczyni – p. Bożeny Zbiciak.

Na gali zatańczyły również dzieci z „Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Motycz”, pod kierownictwem p. Marcina Snuzika oraz zagrała Dziecięco – Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu, pod batutą p. Antona Szaszkowa.

Wspólnemu kolędowaniu, towarzyszyła zbiórka datków na chore serduszko chłopca, brata naszej uczennicy. Dla niego uczniowie wraz z rodzinami, przygotowali „Bożonarodzeniowe Cudeńka”, które były rozchwytywane podczas kiermaszu, a panie z kuchni, upiekły dla wszystkich zebranych, przepyszne pierniczki, od których poczuliśmy aromat nadchodzącej wigilii.

Składamy podziękowania dla rodziców za pomoc i zaangażowanie w realizację naszej gali. Dziękujemy szczególnie Radzie Rodziców za zakup słodyczy, które zawsze powodują uśmiech na twarzach naszych dzieci.

Kuratorium Oświaty w Lublinie

Dziennik elektroniczny