slide 1
Image Slide 1
... W naszej szkole
Image Slide 2
Zapraszamy na zajęcia taneczne
Image Slide 3
Koncerty orkiestry dętej
Image Slide 3
Koncert naszej orkiestry u Pana Prezydenta Andrzeja Dudy
Image Slide 3
Zajęcia Taekwondo
Kraków
Zawsze atrakcyjne wycieczki - Kraków
Image Slide 3
Kopalnia Soli "Wieliczka"
Muzeum W. Witosa
Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach
Image Slide 3
„Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska.“ Wincenty Witos
Image Slide 3
700 lat Motycza
Image Slide 3
Dążymy do celu
Image Slide 3
Spotkania z ciekawymi ludżmi - Piotr Kuśmierzak
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

18 marca 2022 roku w Zespole Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego
w Lublinie odbył się finał IV Regionalnego Konkursu Elektrycznego „Pstryk i działa”. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem: Lubelskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Lublin.
Nasi ósmoklasiści reprezentujący szkołę tj. Aleksandra Wojciechowska, Antoni Żuchnik, Jakub Kuzioła, Zuzanna Wiejak oraz Aleksandra Mielec zmierzyli z rywalami z 7 różnych szkół województwa lubelskiego.
Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego i regionalnego. W lutym odbył się pierwszy etap, rozwiązanie testu teoretycznego przez uczniów klas ósmych. Etap ten wyłonił 5 osób z największą liczbą punktów. Drużyna reprezentująca szkołę dostała kolejne zadanie. Zadanie projektowe, polegało na wykonaniu przez grupę uczniów doświadczenia fizycznego z zakresu elektromagnetyzmu i udokumentowaniu wykonanej pracy krótkim filmem. Grupa ze swoim filmikiem zakwalifikowała się do finału. Nasza drużyna nagrała niezwykle interesujące doświadczenie.
Podczas finału uczniowie pracując w grupach zmierzyli się z zadaniem doświadczalnym, polegającym na zbudowaniu obwodu prądu elektrycznego według schematu, korzystając z urządzeń znajdujących się w pracowniach elektrycznych ZSEn. Wiedza z zakresu elektromagnetyzmu była niezbędna do właściwej realizacji układu. Zadanie finałowe polegało na dobraniu odpowiedniej rezystancji do diody LED tak, żeby dioda świeciła jak najjaśniej i nie uległa uszkodzeniu. Komisja Konkursowa oceniając zadanie praktyczne brała pod uwagę wiedzę ogólna z zakresu elektryczności, bezpieczeństwo pracy i poprawność montażu obwodu elektrycznego. Autorami tej części konkursu byli nauczyciele przedmiotów zawodowych – elektrycy, którzy przygotowali stanowiska i ocenili zawodników. Grupa na tym etapie uzyskała 11 punktów na 19 możliwych, co niestety nie wystarczyło by osiągnąć podium 🙁

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy dojścia do finału !!! Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.
W linku poniżej można obejrzeć fragment filmu z doświadczeniem, które dało możliwość uczestnictwa w finale „pstryk i działa”
https://fb.watch/bZSNExRFP8/ 
Dagmara Martynowska – nauczyciel fizyki

Kuratorium Oświaty w Lublinie