slide 1
Image Slide 1
... W naszej szkole
Image Slide 2
Zapraszamy na zajęcia taneczne
Image Slide 3
Koncerty orkiestry dętej
Image Slide 3
Koncert naszej orkiestry u Pana Prezydenta Andrzeja Dudy
Image Slide 3
Zajęcia Taekwondo
Kraków
Zawsze atrakcyjne wycieczki - Kraków
Image Slide 3
Kopalnia Soli "Wieliczka"
Muzeum W. Witosa
Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach
Image Slide 3
„Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska.“ Wincenty Witos
Image Slide 3
700 lat Motycza
Image Slide 3
Dążymy do celu
Image Slide 3
Spotkania z ciekawymi ludżmi - Piotr Kuśmierzak
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Już od ponad 20 lat, dzień 26 września we wszystkich krajach Europy jest znany jako Dzień Języków Europejskich. Dzień ten obchodzony jest od 2001 roku z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Tego dnia do milionów Europejczyków, które w Radzie Europy reprezentowane są przez  swoich przedstawicieli, kierowany jest apel o podejmowanie nauki większej liczby języków bez względu na wiek uczących się oraz formę kształcenia.
Różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie lepszego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami. Jest to równocześnie kluczowy czynnik bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu. Dlatego właśnie podejmowane są działania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy.
Z tej właśnie okazji uczniowie młodszych klas naszej szkoły nauczyli się zwrotów powitalnych w językach kilku wybranych przez siebie krajów europejskich. Starsi uczniowie prezentowali przed klasą życzenia urodzinowe w różnych językach europejskich. Były też zagadki wyrazowe przygotowane przez uczniów odnośnie pochodzenia językowego wybranych przez siebie słów oraz wyrażeń. Ponadto, szkoła została udekorowana licznymi, kolorowymi pracami konkursowymi, które uczniowie przynieśli nauczycielom języka angielskiego. Uczniowie z klas 4-8 wykonali plakaty promujące obchody Europejskiego Dnia Języków, zaś uczniowie z klas I-III przygotowali flagi różnych krajów Europy. Z uwagi na duże zainteresowanie uczniów konkursem oraz uczestnictwo uczniów klas starszych w kilkudniowych wycieczkach w ostatnim czasie, konkurs zostaje przedłużony do dnia 03.10.2022r. Dla zwycięzców przygotujemy nagrody oraz dyplomy, które wręczane będą w klasach wkrótce po rozstrzygnięciu konkursu. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za zainteresowanie oraz pomysłowość przy przygotowywaniu swoich prac!

Sylwia Skubisz

Kuratorium Oświaty w Lublinie