slide 1
Image Slide 1
... W naszej szkole
Image Slide 2
Zapraszamy na zajęcia taneczne
Image Slide 3
Koncerty orkiestry dętej
Image Slide 3
Zajęcia Taekwondo
Image Slide 3
Zawsze atrakcyjne wycieczki
Image Slide 3
„Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska.“
Wincenty Witos
Image Slide 3
Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach
Image Slide 3
Komora Wincentego Witosa w Kopalni Soli w Wieliczce
Image Slide 3
Ojcowski Park Narodowy
Image Slide 3
700 lat Motycza
Image Slide 3
Dążymy do celu
Image Slide 3
Spotkania z ciekawymi ludżmi - Piotr Kuśmierzak
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Dnia 1.03.2021 odbyła się kolejna prelekcja online poprowadzona przez pracownika Fundacji EX LEGE – panią Dagmarę Niedźwiedź. Tym razem w spotkaniu z panią Dagmarą uczestniczyli wspólnie uczniowie klasy 6A i 6B. Uczniowie tych klas to wielcy miłośnicy zwierząt, więc z uwagą wysłuchali prelekcji na temat poprawnego traktowania zwierząt oraz na temat działalności Fundacji Ex Lege. Poznali numery telefonów, pod które można dzwonić, jeśli zwierzętom dzieje się krzywda, zapoznali się z zasadami prawidłowego żywienia zwierząt oraz opieki nad nimi. Uczniowie wzruszyli się szczerze przykładami nieszczęść jakie spotkały niektóre zwierzęta, o których opowiedziała im dziś pani Dagmara. Na koniec zadawali różnorodne pytania na temat opieki nad swoimi pupilami , gdyż każdy z nich ma w domu kota lub psa, a często nawet kilkoro czworonogów.

Zajęcia z panią edukator w naszej szkole są uzupełnieniem akcji charytatywnych zorganizowanych przez panią Teresę Kasietę i szkolnego psychologa – panią Karolinę Sobiesiak. Akcje zorganizowane są na rzecz krzywdzonych zwierząt będących pod opieką Fundacji EX LEGE.
Od 25 lutego w naszej szkole zbieramy nakrętki na rzecz Fundacji w akcji pt.: „Ukręcamy okrucieństwo”. Dodatkowo chcemy was zachęcić do wzięcia udziału w akcji: „Daj piątka na zwierzaka”. Oczywiście tytułowa kwota nie zobowiązuje. Można wrzucić nawet najmniejszą kwotę, aby pomóc zwierzakom. Jak będziecie mieli chwilę, to przyjdźcie do szkoły na spacer by wrzucić nakrętki oraz pieniążka do puszki, która stoi przy świetlicy szkolnej. Po rozmowie z pracownikami Fundacji ustaliliśmy, iż środki pieniężne przez was zebrane zostaną przeznaczone na zakup środków na pchły i kleszcze dla zwierząt.
Zachęcamy do włączenia się w powyższe akcje!

Sylwia Skubisz
Karolina Sobiesiak

Kuratorium Oświaty w Lublinie