slide 1
Witamy
... W naszej szkole
Zajęcia taneczne
Zapraszamy na zajęcia taneczne
Saint Nazaire
Koncerty orkiestry dętej - Saint Nazaire - Francja
Prezydent
Koncert naszej orkiestry u Pana Prezydenta Andrzeja Dudy
Taekwondo
Zajęcia Taekwondo
Kraków
Zawsze atrakcyjne wycieczki - Kraków
Wieliczka
Kopalnia Soli "Wieliczka"
Muzeum W. Witosa cytat
„Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska.“
Wincenty Witos
Muzeum W. Witosa
Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach
700 lat Motycza
700 lat Motycza
Spotkania z ciekawymi ludźmi
Spotkania z ciekawymi ludżmi - Piotr Kuśmierzak
Dążymy do celu
Dążymy do celu
Finaliści i laureaci
Laureaci konkursu Pstryk
Laureaci - (I miejsce) Regionalnego Konkursu Elektrycznego " Pstryk i działa" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty
i Prezydenta Miasta Lublin - dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Dnia 1.03.2021 odbyła się kolejna prelekcja online poprowadzona przez pracownika Fundacji EX LEGE – panią Dagmarę Niedźwiedź. Tym razem w spotkaniu z panią Dagmarą uczestniczyli wspólnie uczniowie klasy 6A i 6B. Uczniowie tych klas to wielcy miłośnicy zwierząt, więc z uwagą wysłuchali prelekcji na temat poprawnego traktowania zwierząt oraz na temat działalności Fundacji Ex Lege. Poznali numery telefonów, pod które można dzwonić, jeśli zwierzętom dzieje się krzywda, zapoznali się z zasadami prawidłowego żywienia zwierząt oraz opieki nad nimi. Uczniowie wzruszyli się szczerze przykładami nieszczęść jakie spotkały niektóre zwierzęta, o których opowiedziała im dziś pani Dagmara. Na koniec zadawali różnorodne pytania na temat opieki nad swoimi pupilami , gdyż każdy z nich ma w domu kota lub psa, a często nawet kilkoro czworonogów.

Zajęcia z panią edukator w naszej szkole są uzupełnieniem akcji charytatywnych zorganizowanych przez panią Teresę Kasietę i szkolnego psychologa – panią Karolinę Sobiesiak. Akcje zorganizowane są na rzecz krzywdzonych zwierząt będących pod opieką Fundacji EX LEGE.
Od 25 lutego w naszej szkole zbieramy nakrętki na rzecz Fundacji w akcji pt.: „Ukręcamy okrucieństwo”. Dodatkowo chcemy was zachęcić do wzięcia udziału w akcji: „Daj piątka na zwierzaka”. Oczywiście tytułowa kwota nie zobowiązuje. Można wrzucić nawet najmniejszą kwotę, aby pomóc zwierzakom. Jak będziecie mieli chwilę, to przyjdźcie do szkoły na spacer by wrzucić nakrętki oraz pieniążka do puszki, która stoi przy świetlicy szkolnej. Po rozmowie z pracownikami Fundacji ustaliliśmy, iż środki pieniężne przez was zebrane zostaną przeznaczone na zakup środków na pchły i kleszcze dla zwierząt.
Zachęcamy do włączenia się w powyższe akcje!

Sylwia Skubisz
Karolina Sobiesiak

Kuratorium Oświaty w Lublinie