slide 1
Image Slide 1
... W naszej szkole
Image Slide 2
Zapraszamy na zajęcia taneczne
Image Slide 3
Koncerty orkiestry dętej
Image Slide 3
Koncert naszej orkiestry u Pana Prezydenta Andrzeja Dudy
Image Slide 3
Zajęcia Taekwondo
Kraków
Zawsze atrakcyjne wycieczki - Kraków
Image Slide 3
Kopalnia Soli "Wieliczka"
Muzeum W. Witosa
Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach
Image Slide 3
„Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska.“ Wincenty Witos
Image Slide 3
700 lat Motycza
Image Slide 3
Dążymy do celu
Image Slide 3
Spotkania z ciekawymi ludżmi - Piotr Kuśmierzak
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Czym jest wolontariat? Co oznacza być wolontariuszem, z czym to się wiąże i dlaczego praca wolontariatu jest tak ważna? Z tymi oto pytaniami zmagali się uczniowie klasy na kl.7 na zdalnym nauczaniu  doradztwa zawodowego. Dzięki wspólnej pracy powstała prezentacja przedstawiająca sylwetkę wolontariuszy oraz cechy jakie powinni posiadać.

A może Ty dostrzegasz w sobie cechy wolontariusza?

Wolontariat jako wstęp do kariery jest jednym z tematów realizowanych na doradztwie zawodowym w klasie 7. Młodzi ludzie zostają zaznajomieni i wprowadzeni w działalność wolontaryjną. Aktywność wolontariacka uczy młodych ludzi szacunku dla innych oraz bezinteresownej pomocy. Co więcej wolontariat szkolny daje młodzieży wiele szans i możliwości. Jest to okazja do sprawdzenia siebie, wykorzystania swoich zdolności, zdobycia wiedzy, nowych zainteresowań i umiejętności – jednym słowem – do samorozwoju. Zapewnia satysfakcję płynącą z niesienia pomocy innym, pomaga odkrywać sens życia, zaspokaja potrzebę przynależności do grupy, umacnia świadomość bycia potrzebnym oraz kształtuje odpowiedzialną postawę życiową.

Działalność wolontaryjna jest ogromną inwestycją w samego siebie. To dzięki wolontariatowi rozwijamy swoje umiejętności pracy z innymi, takie jak komunikacja, czy praca w grupie. Może taka lekcja pomoże wielu uczniom dostrzec w sobie cechy prawdziwego wolontariusza?

Kuratorium Oświaty w Lublinie