slide 1
Witamy
... W naszej szkole
Zajęcia taneczne
Zapraszamy na zajęcia taneczne
Saint Nazaire
Koncerty orkiestry dętej - Saint Nazaire - Francja
Prezydent
Koncert naszej orkiestry u Pana Prezydenta Andrzeja Dudy
Taekwondo
Zajęcia Taekwondo
Kraków
Zawsze atrakcyjne wycieczki - Kraków
Wieliczka
Kopalnia Soli "Wieliczka"
Muzeum W. Witosa cytat
„Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska.“
Wincenty Witos
Muzeum W. Witosa
Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach
700 lat Motycza
700 lat Motycza
Spotkania z ciekawymi ludźmi
Spotkania z ciekawymi ludżmi - Piotr Kuśmierzak
Dążymy do celu
Dążymy do celu
Finaliści i laureaci
Laureaci konkursu Pstryk
Laureaci - (I miejsce) Regionalnego Konkursu Elektrycznego " Pstryk i działa" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty
i Prezydenta Miasta Lublin - dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Czym jest wolontariat? Co oznacza być wolontariuszem, z czym to się wiąże i dlaczego praca wolontariatu jest tak ważna? Z tymi oto pytaniami zmagali się uczniowie klasy na kl.7 na zdalnym nauczaniu  doradztwa zawodowego. Dzięki wspólnej pracy powstała prezentacja przedstawiająca sylwetkę wolontariuszy oraz cechy jakie powinni posiadać.

A może Ty dostrzegasz w sobie cechy wolontariusza?

Wolontariat jako wstęp do kariery jest jednym z tematów realizowanych na doradztwie zawodowym w klasie 7. Młodzi ludzie zostają zaznajomieni i wprowadzeni w działalność wolontaryjną. Aktywność wolontariacka uczy młodych ludzi szacunku dla innych oraz bezinteresownej pomocy. Co więcej wolontariat szkolny daje młodzieży wiele szans i możliwości. Jest to okazja do sprawdzenia siebie, wykorzystania swoich zdolności, zdobycia wiedzy, nowych zainteresowań i umiejętności – jednym słowem – do samorozwoju. Zapewnia satysfakcję płynącą z niesienia pomocy innym, pomaga odkrywać sens życia, zaspokaja potrzebę przynależności do grupy, umacnia świadomość bycia potrzebnym oraz kształtuje odpowiedzialną postawę życiową.

Działalność wolontaryjna jest ogromną inwestycją w samego siebie. To dzięki wolontariatowi rozwijamy swoje umiejętności pracy z innymi, takie jak komunikacja, czy praca w grupie. Może taka lekcja pomoże wielu uczniom dostrzec w sobie cechy prawdziwego wolontariusza?

Kuratorium Oświaty w Lublinie