slide 1
Image Slide 1
... W naszej szkole
Image Slide 2
Zapraszamy na zajęcia taneczne
Image Slide 3
Koncerty orkiestry dętej
Image Slide 3
Koncert naszej orkiestry u Pana Prezydenta Andrzeja Dudy
Image Slide 3
Zajęcia Taekwondo
Kraków
Zawsze atrakcyjne wycieczki - Kraków
Image Slide 3
Kopalnia Soli "Wieliczka"
Muzeum W. Witosa
Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach
Image Slide 3
„Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska.“ Wincenty Witos
Image Slide 3
700 lat Motycza
Image Slide 3
Dążymy do celu
Image Slide 3
Spotkania z ciekawymi ludżmi - Piotr Kuśmierzak
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

22 lutego 2021 r. rozpoczęliśmy cykl spotkań edukacyjnych z naszymi uczniami, których głównym celem będzie wskazanie praw zwierząt: do poszanowania, opieki i ochrony. Spotkania będzie prowadziła pani Dagmara Niedźwiedź – pracownik Fundacji na Rzecz Ochrony Zwierząt EX LEGE.
W dzisiejszym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 1-3 i 7A i 7B, którzy dowiedzieli się, na czym polega prawdziwa odpowiedzialność, jak należy traktować zwierzęta, aby czuły się bezpiecznie Uczniowie dowiedzieli się, że każdemu zwierzęciu, niezależnie od gatunku, rasy czy przeznaczenia, jakie wyznaczył mu człowiek, należy się zapewnienie jak najlepszych warunków, a przede wszystkim przestrzeni, by zwierzę mogło się swobodnie poruszać. Zapewnienie mu wyżywienia, stałego dostępu do wody oraz miejsca do życia, które umożliwi mu swobodny rozwój oraz spędzanie czasu. Nasi podopieczni poznali także przypadki skrajnej nieodpowiedzialności właścicieli psów, którzy niejednokrotnie w bardzo złych warunkach przetrzymują swoje zwierzęta, doprowadzając je do wygłodzenia i różnych chorób. Mamy nadzieję, że dzięki tego typu spotkaniom będzie systematycznie wzrastać świadomość na temat godnego traktowania zwierząt domowych.
Warto pamiętać, że stosunek do zwierząt jest miarą człowieczeństwa! Należy uczyć obserwować i rozumieć potrzeby zwierząt. Jesteśmy odpowiedzialni za ich los i byt. Powinniśmy je szanować i kochać!

K.Sobiesiak, K.Karbowniczek
https://www.fundacjaexlege.pl 

Kuratorium Oświaty w Lublinie