slide 1
Image Slide 1
... W naszej szkole
Image Slide 2
Zapraszamy na zajęcia taneczne
Image Slide 3
Koncerty orkiestry dętej
Image Slide 3
Koncert naszej orkiestry u Pana Prezydenta Andrzeja Dudy
Image Slide 3
Zajęcia Taekwondo
Kraków
Zawsze atrakcyjne wycieczki - Kraków
Image Slide 3
Kopalnia Soli "Wieliczka"
Muzeum W. Witosa
Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach
Image Slide 3
„Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska.“ Wincenty Witos
Image Slide 3
700 lat Motycza
Image Slide 3
Dążymy do celu
Image Slide 3
Spotkania z ciekawymi ludżmi - Piotr Kuśmierzak
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

W bieżącym roku szkolnym, w trakcie lekcji wychowawczych w klasie 5B, uczniowie brali udział w klasowej akcji „Poczytajmy razem”. Począwszy od pierwszej godziny z wychowawcą we wrześniu, rozpoczęliśmy wspólne, głośne czytanie różnych książek dostępnych w naszej szkolnej bibliotece, w tym bardzo lubianej przez nas „Dynastii Miziołków”. Klasowej akcji „Poczytajmy razem” towarzyszyły także inne działania, mające na celu zwiększenie zainteresowania czytaniem wśród uczniów naszej klasy.

Zaczęliśmy od wzajemnego zachęcania się do czytania książek poprzez prezentację swoich ulubionych lektur. Następnie, przeprowadziliśmy w domu krótkie wywiady z rodzicami na temat lektur czytanych przez nich kiedy byli w klasie V szkoły podstawowej. Tą wiedzą podzieliliśmy się również z koleżankami i kolegami na godzinie wychowawczej.

Akcję zakończyliśmy 15 X 2019r. wykonaniem prac plastycznych, które przedstawiają wybranych przez nas bohaterów szkolnych lektur. Wspólnymi siłami powstały portrety m.in.: Pana Kleksa, Miziołka, siostry, taty i szczura Miziołka, dzieci z Bullerbyn oraz Chłopców z Placu Broni. Akcja zachęciła nas do przeczytania nowych, nieznanych nam jeszcze książek lubianych przez naszych kolegów lub ich rodziców. Pozwoliła także przypomnieć sobie bohaterów lektur czytanych przez nas wcześniej i nierzadko skłoniła do ponownego przeczytania książek z kanonu lektur szkoły podstawowej.

Klasa 5b z wychowawcą

Kuratorium Oświaty w Lublinie