slide 1
Witamy
... W naszej szkole
Zajęcia taneczne
Zapraszamy na zajęcia taneczne
Saint Nazaire
Koncerty orkiestry dętej - Saint Nazaire - Francja
Prezydent
Koncert naszej orkiestry u Pana Prezydenta Andrzeja Dudy
Taekwondo
Zajęcia Taekwondo
Kraków
Zawsze atrakcyjne wycieczki - Kraków
Wieliczka
Kopalnia Soli "Wieliczka"
Muzeum W. Witosa cytat
„Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska.“
Wincenty Witos
Muzeum W. Witosa
Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach
700 lat Motycza
700 lat Motycza
Spotkania z ciekawymi ludźmi
Spotkania z ciekawymi ludżmi - Piotr Kuśmierzak
Dążymy do celu
Dążymy do celu
Finaliści i laureaci
Laureaci konkursu Pstryk
Laureaci - (I miejsce) Regionalnego Konkursu Elektrycznego " Pstryk i działa" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty
i Prezydenta Miasta Lublin - dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

11 listopada to Święto, które łączy w sobie przeszłość – pamięć o tych, którzy przywrócili Polsce wolność – i teraźniejszość – radość, że żyjemy w wolnej Ojczyźnie. Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszej szkole, ze względu na pandemię wyglądały trochę inaczej niż zwykle.
Krótką akademię przygotowali uczniowie klasy VI- zaprezentowali montaż słowno – muzyczny. Klasę VI w śpiewie, wsparły swoimi głosami uczennice z klasy V i VII A. Recytatorzy przypomnieli trudną drogę do wolności: rozbiory, walki Polaków oraz ich bohaterstwo. Podkreślano wielkie zasługi przywódcy Polaków – Józefa Piłsudskiego. Recytacje uczniów łączyły się z piosenkami legionowymi i patriotycznymi. Akcentem podkreślającym znaczenie tego święta była dekoracja w biało – czerwonych barwach oraz portret Józefa Piłsudskiego. Akademia została nagrana, aby uczniowie wszystkich klas obejrzeli ją online – na stronie szkoły, dzięki czemu wszyscy uczniowie naszej szkoły uczcili Narodowe Święto Niepodległości. Kolejnym ważnym akcentem naszego świętowania było odśpiewanie hymnu przez wszystkie klasy. Po raz kolejny szkoła przyłączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”. Każda klasa odśpiewała jednak hymn w swojej sali. Żyjemy we własnym, wolnym kraju. Możemy spokojnie się uczyć, pracować, mówić i pisać po polsku. Musimy szanować historię i tradycję oraz przekazywać to następnym pokoleniom. W naszej szkole lekcja historii o przeszłości naszego narodu została uszanowana i utrwalona .


Iwona Palczewska, Paweł Suryś

Kuratorium Oświaty w Lublinie