screen

W piątek 13 września, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu, wzięli udział w akcji „Dzień Kropki”- „International Dot Day”.

Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy, zapoczątkowane książką „Kropka” Petera H. Reynoldsa, w której główna bohaterka Vashti twierdzi, że nie potrafi rysować, jednak na prośbę nauczycielki rysuje na kartce kropkę, kropka ta zostaje następnego dnia oprawiona i zawieszona w sali plastycznej a Bohaterka postanawia, że narysuje dużo lepszą kropkę i wkrótce kropek tych powstaje niezliczona ilość, w różnych kolorach i wielkościach. Jej niezwykłe prace wkrótce zostają umieszczone w szkolnej galerii.

Podczas tej zabawy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, ubrani i pomalowani w groszki mogli obejrzeć krótką ekranizacje książki „Kropka” oraz spróbować własnych sił w rysowaniu, łączeniu, przyklejaniu i wycinaniu kropek, oprócz tego mieli okazję zagrać w tematyczne gry, co jak się okazało było dla wszystkich świetną rozrywką .

Pod koniec zabawy uczennice udekorowały naszą szkołę niezwykle kolorowymi i oryginalnymi dziełami innych uczestników, przyklejając je do ścian, drzwi i szafek.

Oliwia Żołna, klasa 7


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *